Jakość i komfort szaf na dokumenty

Każdy kto kiedykolwiek był w biurze, urzędzie czy archiwum jakiegokolwiek rodzaju na pewno zauważył olbrzymie ilości dokumentów, jakie są przetwarzane w każdej z tych placówek. Nie mówiąc już o tym jak świadomi są tego pracownicy takiego biura. Jednym z ich głównych zadań jest bowiem kontrola tego, gdzie każdy z tych dokumentów powinien trafić.

Utrata nawet jednego z nich może mieć katastrofalne skutki dla funkcjonowania całej placówki, nie mówiąc już o problemach natury formalnej. Każdego dnia, dziesiątki nowych wniosków, podsumowań i raportów trafiają do akt. Kolejne tony papieru dołączają do pozostałych.

Nie trudno sobie uświadomić, że potrzeba wiele dyscypliny i ostrożności, aby przy takich okolicznościach nie powstał jeden wielki chaos. Rozwiązań na tego typu zagrożenie jest wiele, począwszy od wyrobienia sobie dobrego, sprawnie działającego systemu pomiędzy pracownikami biura, a skończywszy na czymś, co wydaje się pozornie oczywiste. Szafy na dokumenty to narzędzie, które może pomóc to ogarnąć.

Ładne i użyteczne

Szafy na dokumenty to zarówno praktyczny jak i estetyczny sposób na to, aby posegregować wszystkie dokumenty i akta według obranego w danym biurze systemu. Szafy są wykonane z blachy stalowej o różnej grubości, dzięki czemu są wytrzymałe na uszkodzenia i mogą pełnić swoją rolę przez długie lata. Dodatkowo często są zabezpieczane przeciwko korozji i lakierowane, aby nadać im nieco bardziej estetycznego wyglądu. W zależności od potrzeby, można zamówić szafy, która mają zwiększoną odporność na uszkodzenia, a nawet są szczególnie przystosowane do wytrzymania takich ekstremalnych czynników jak ogień.

Szeroki wybór

Szafy na dokumenty są wykonywane na różne wymiary, dlatego wybór jest szeroki i każdy kto potrzebuje takiej szafy do swojej placówki na pewno znajdzie taką, która ma wymaganą pojemność. W środku szaf zazwyczaj znajduje się parę półek, ale ich liczba również uzależniona od ogólnych wymiarów danej szafy. Odstęp między półkami zawsze odpowiada wysokości dokumentów A4, jako że jest to najczęściej przechowywany format wśród dokumentacji biurowej. Sprawia to, że na półki można zmieścić zarówno same akta, jak i usztywniane segregatory.

Szafy mogą być dwudrzwiowe bądź jednodrzwiowe, zazwyczaj blokowane poziomymi i pionowymi ryglami. Drzwi mogą być różne, w zależności od sposoby w jaki się otwierają. Standardowe, czyli skrzydłowe, są najpopularniejszym wyborem, ale w ofertach są też warianty z drzwiami przesuwnymi bądź żaluzjowe. Wybór zależy oczywiście od klienta.

W niektórych modelach, dostęp do środka jest ograniczony poprzez zamek kluczowy, zatem tylko osoby z kluczem są w stanie otworzyć szafę. Sprawia to, że szafy takiego rodzaju są idealnym miejscem na przechowywanie ważnych, niejawnych dokumentów, zawierających wiele danych osobowych, takich jak na przykład akta osobowe. Zamek skutecznie zablokuje dostęp osób nieupoważnionych.

Szeroki wybór

Jeżeli chodzi o ogólny wygląd szaf, to zazwyczaj utrzymywane są one w jasnoszarej kolorystyce, chociaż niektóre firmy oferują wykonanie dodatkowego zabudowania, które pozwoli dobrać szafy tak, aby pasowały do reszty wystroju w danym biurze. Na rynku istnieje wiele firm, produkujących szafy metalowe. W ich ofertach można znaleźć różne modele, w różnych wymiarach. Oferta jest niezwykle obszerna i różnorodna, dzięki czemu jest pewne, że każdy znajdzie szafę, która będzie spełniać wszystkie wymagania. Szafy na akta osobowe są bardzo praktycznym zakupem dla każdego biura lub urzędu. Z całą pewnością pomogą usprawnić funkcjonowanie całej instytucji i ułatwią pracę każdemu pracownikowi.